e përditshme info-analitike
Universiteti Marin Barleti

 

Rezultatet e Kerkimit
qeveria-rama4

Adresat e paligjshme të internetit do të publikohen në një portal online

Qeveria miraton disa ndryshime në Agjensinë Kombëtare të Sigurisë Kompjuterike (ALCIRT), sipas së cilës do të ngrihet një portal online ku do të publikohen faqet në internet të konsideruara të paligjshme. Sipas ven...


face

Elbasan, i hap adresa fiktive Facebook-u dhe përhap thashetheme

Një 29-vjeçar nga fshati Shushicë i Elbasanit është hakmarrë në mënyrën më të çuditshme ndaj vajzës që e refuzonte. Policia tha se procedoi të dyshuarin J. T., pasi sipas denoncimit të depozituar nga 21-vjeçarj...rama-zyra-e-punes

Hapet Zyra e Punës, Rama: Adresa e të rinjve që duan punë

Hapet Zyra e Shërbimeve të Punësimit. Në ceremoninë e inaugurimit morën pjesë kryeministri Rama, ministri Veliaj, ambasadori i BE në Tiranë, Etore Sequi etj. Në fjalën e tij, kryeministri Rama tha se kjo zyrë ësht...


flamur noka format jpg

Lesh-e-listat zgjedhore, edhe vetë Ministri i Brendshëm me 3 adresa!

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Flamur Noka, në regjistrin e shtetasve të gjendjes civile rezulton i regjistruar tre herë. Adresa e parë ku ai rezulton i regjistruar është fshati i tij i lindjes, Novosej, në komun...kadri-hasbiu-minister-i-Mbrojtjes-1024x844

DOSSIER: Sadik Premtja, të vërtetat dhe trillimet mbi ‘trockistin e fundit’

Historia e këtij rrëfimi erdhi krejt rastësisht. Një paradite vjeshte të këtij viti, duke pirë kafe me Idajet Hoxhën, ish-diplomat në Paris, ra fjala për Sadik Premten. “Unë e kam njohur Sadikun”, më tha krejt n...


U dashka një dron edhe për TV Klanin

Email nga adresa nexhat.myftiu@gmail.com   Përshëndetje DITA. Te TV Klan, emisioni i pasdites së Rudina Magjistarit, datë 17 nëntor 2014, ora 19:00, kur ishte ftuar një që jepte parashikimin e motit, biseda ilustroh...edi

Rama në Preshevë: Duam të rilindim shpresat dhe besimin e çdo shqiptari ku ai jeton

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim të gjatë në Pallatin e Kulturës. Ai ka thënë se në marrëdhëniet me Serbinë është hapur një faqe e re. Kryeministri premtoi se qeveria shqiptare do bëjë të gjitha për...


Çdo takim, në favor të shqiptarëve

Email nga adresa art@asllandibrani.com   Marrëdhëniet shqiptaro serbe kurrë në histori nuk kanë qenë të mira. Historia tregon se   hegjemonizmi serb dhe propaganda e Serbisë i ka nëpërkëmbur gjithmonë interes...40154649-1-610x376-online-internet-security-guard

Një haker me etikë rrëfen…

Nëse gërmojmë, Tirana nuk është pa ide dhe pa zhvillime për sa i përket të rinjve. Ata që duan të bien në sy e të bëjnë diçka, mund ta gjejnë hapësirën e munguar. Madje, mund të bëhen edhe… biznesmenë...


be476e07acf62ece425df5990de77da6_article

Ja si e kontrollon “WhatsApp” jetën tuaj

Aplikacioni “WhatsApp” ka një sërë klauzolash që i aprovon çdo përdorues i ri dhe që në shumicën e rasteve nuk i lexon. Pranimi i klientëve i jep këtij aplikacioni shumë mundësi për të mbledhur të dh...