23 Maj 2015

 

Rezultatet e Kerkimit
9

Vodafone Albania fiton Çmimin e Inovacionit për shërbimin e parasë elektronike në Shqipëri

Forumi i 6-të i Telekomunikacionit në Shqipëri “Infocom Albania” u zhvillua pak ditë më parë në në kryeqytet, gjatë zhvillimit të të cilit u nderuan me çmime kompani të ndryshme për kontributin e tyre në fush...


1

Vodafone M-PESA – shërbim i parasë elektronike, prezantohet në Shqipëri

Vodafone M-PESA zgjidhja e pagesave përmes celularit që ka transformuar jetët e miliona njerëzve në shumë vende – prezantohet sot në tregun Shqiptar nga Vodafone Albania. Vodafone M-PESA u prezantua sot gjatë konferen...3

Vodafone lançon së shpejti Vodafone M-PESA në tregun Shqiptar

Pak ditë më parë, Banka e Shqipërisë liçensoi zyrtarisht Vodafone M-PESA për ofrimin e shërbimeve të parave elektronike. Pas më shumë se dy vitesh pune të palodhur për përshtatjen dhe strukturimin e këtij shërbi...


1

Vodafone Albania nis testimin e teknologjisë 4G

Klientët Vodafone do të kenë mundësi të prekin nga afër shërbimet e teknologjisë 4G. Kompania Vodafone Albania njoftoi se ka nisur fazën e testimit të teknologjisë 4G/LTE në rrjetin e vet dhe së shpejti klientët d...woman_on_phone

Autoriteti i Konkurrencës mbyll hetimin ndaj Vodafone

Autoriteti i Konkurrencës, ka vendosur mbylljen e hetimit të thelluar në tregun e  telefonisë celulare me pakicë ndaj ndërmarrjes “Vodafone Albania” SHA si dhe dhënien e disa rekomandimeve drejtuar Autoritetitet të...


18-shtator-2013

A ndodhet nën shantazh kompania celulare Vodafone?

Në një shkrim nga më të lexuarit në shtypin shqiptar, botuar në DITA, dy ditë më parë, dramaturgu i njohur Pëllumb Kulla, shkruante ndër të tjera për ish-kreun e qeverisë së rrëzuar nga shqiptarët në 23 qersho...vod dw

Vodafone tërhiqet nga biznesi në SHBA

Një prej transaksioneve më të mëdha në historinë e ekonomisë është afër përfundimit. Grupi i koncernit të telefonisë mobile britanike i shet pjesën e tij prej 45 për qind operatorit amerikan Verizon Wireless. Gji...


“Telemjekësia përmes celularit”, shembulli më i suksesshëm i përdorimit të teknologjisë në shërbim të kujdesit shëndetësor

Një prej projekteve më të bukura dhe të suksesshme të iniciuara nga Fondacioni Vodafone Albania “Telemjekësia përmes telefonisë celulare” mori pjesë në panairin “TIRANA MEDICAL EXPO” 2015, panair që u organiz...ildkp

ILDKP padit vendorët Zotkaj, Bici dhe Drita për fshehje pasurie

Tre zyrtarë vendorë, mes tyre 2 kryetar bashkie, atë të Gramshit, Dritan Bici i PS,  dhe të Poliçanit Adriatik Zotkaj i PS, (ka garuar edhe në siglën e PBDNJ)   dhe kreu i komunës Bërzhitë,  Genc Drita i PD janë...


linda

Linda Halimi tenton famën në SHBA

Këngëtarja shqiptare Linda Halimi kërkon famën në Amerikë nëpërmjet spektaklit të njohur mbarëbotëror “TheVoice”. Linda Halimi filloi karierën në edicionin e 3-të të emisionit talentshow “Ethet” ku ishte ...