Kulture

Veliaj pret familjarët dhe miqtë e kompozitorit të madh shqiptar, Çesk Zadeja

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti familjen dhe miq të kompozitorit të madh shqiptar, Çesk Zadeja. Ky vit,

4 Korrik, 2022

Selman Sheme dhe libri i tij enciklopedik për Çamërinë

Prof. dr. Bardhosh Gaçe   Në jetën e popujve njoftimet e hershme përbëjnë themelin e ekzistencës së tyre. Në historinë

4 Korrik, 2022

10 pikturat më të famshme në botë dhe si lindën

Çdo vit, arti me vlerë miliarda dollarë kalon nëpër shtëpi ankandesh ndërkombëtare, ndërsa muzetë kryesorë mbajnë secili dhjetëra mijëra -

4 Korrik, 2022
- Advertisement -
Ad imageAd image