Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

Nga Libani në SHBA, 11 kuriozitete mbi seksin që të habisin

Më poshtë janë disa kuriozitete ligjore që lidhen me seksin. Disa prej…

Johnny Jebsen, historia e spiunit që siguroi suksesin e operacionit D-day

Ndonjëherë, guximi ashtu si mençuria, gjenden në vendet më të papritura të…

NASA njofton nisjen e një studimi 9 mujor për UFO-t

  Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, ka deklaruar se do të nisë…

Njihuni me liqenin më të ndotur në botë

Në qoftë se ujërat e liqenit pranë shtëpisë tuaj nuk ju duken…

Sy blu? Harrojeni: Kjo ishte fytyra e Jezu Krishtit sipas shkencës

Në ditët e sotme, Jezusi është hyjni me shumë ndjekës në mbarë…

“Unë shpresoj të jetoj edhe për pak”, fjalët prekëse të Adriano Celentanos

Adriano Celentano “Unë shpresoj të jetoj edhe për pak. Kam rreth njëzet…

Adoleshentët po përballen me një epidemi të mungesës së gjumit

Lisa Lewis, autore librash për gjumin e fëmijëve ka ndihmuar në nxjerrjen…

Retë nukleare që rrezikojnë planetin

Nga Luigj TEMALI Njerëz zgjohuni…! Një “Meteor Nuklear”, i paparë, është “nisur”…

Për këtë motorr dje desh na vranë Ben Blushin. Ai tani “ka një pyetje për të gjithë”

Ben Blushi, ish-deputet i PS dhe ish-drejtor televiziv kohët e fundit shëtit…