Shendetesi

Putin pretendon se Rusia është afër krijimit të një vaksine kundër kancerit

Presidenti Vladimir Putin tha të mërkurën se shkencëtarët rusë janë pranë krijimit të vaksinave kundër kancerit që së shpejti mund…

Si po e ‘vrasim’ blegtorinë/ Shqipëria ‘mbytet’ në vaj palme dhe qumësht pluhur

2024 e gjeti blegtorinë zyrtarisht në krizë. Ata pak blegtorë që i kanë mbetur Shqipërisë u detyruan të lënë bagëtitë…

Me katër akuza nga SPAK, reagon mjeku Edvin Prifti: Fola për pandeminë dhe po marr shpërblimin!

Mjeku kardio-kirurg Edvin Prifti ka reaguar për herë të parë pasi SPAK i komunikoi katër akuzat për pastrim parash, vjedhje,…

- Reklamë -
Latest Shendetesi News

Putin pretendon se Rusia është afër krijimit të një vaksine kundër kancerit

Presidenti Vladimir Putin tha të mërkurën se shkencëtarët rusë janë pranë krijimit…

Si po e ‘vrasim’ blegtorinë/ Shqipëria ‘mbytet’ në vaj palme dhe qumësht pluhur

2024 e gjeti blegtorinë zyrtarisht në krizë. Ata pak blegtorë që i…

Me katër akuza nga SPAK, reagon mjeku Edvin Prifti: Fola për pandeminë dhe po marr shpërblimin!

Mjeku kardio-kirurg Edvin Prifti ka reaguar për herë të parë pasi SPAK…

Autonomia në spitale: Si do të funksionojnë vizitat me pagesë, do të bëhen vetëm pasdite

Pacientët që kanë nevojë për një konsultë me mjekë të spitaleve në…

Metoda e re për të marrë insulinën, ja çfarë kanë zbuluar shkencëtarët

Shkencëtarët kanë zhvilluar një mënyrë tjetër për të marrë insulinën. Ajo mund…

A ka lidhje ankthi me tensionin e lartë të gjakut dhe disa këshilla

Ankthi nuk shkakton hipertension afat-gjatë, megjithatë episodet e shpeshta të ankthit mund…

Kanceri është bërë si gripi, nuk do ta besoni dot sa njerëz do preken vitet në vijim (raporti i OKB)

Në prag të 4 shkurtit, Ditës Ndërkombëtare të luftës kundër kancerit, Organizata…

Lloji i veçantë i kanellës që ju ndihmon me zemrën dhe diabetin, ja si ta përdorni

Kanella Cassia, e njohur gjithashtu si Cinnamomum aromaticum, është një lloj kanelle…

Ulet mosha për vaksinën kundër fruthit

Me hyrjen e fruthit edhe në Shqipëri  Instituti i Shëndetit Publik  rekomandon…