Kuriozitete

VIDEO: Një masë e madhe mbeturinash në gojë, momenti kur një balenë kërkon ndihmë nga zhytësit

A keni pasur ndonjëherë një copë filli dentar të futur mes dhëmbëve aq fort sa ka qenë pothuajse e pamundur…

Cilat janë simptomat e alergjisë ndaj penicilinës – kujdesi që ju duhet

Pencilina është një nga antibiotikët më të përdorur në botë për trajtimin e infeksioneve bakteriale. Megjithatë, 10 përqind e popullatës…

A ndikon sistemi tretës në zhvillimin e demencës?

Demenca është një sëmundje e cila prek funksionet konjitive që janë të menduarit, të gjykuarit, kujtesa, aftësia për të marrë…

- Reklamë -
Latest Kuriozitete News

Shumë ujë pak kalori: 9 ushqimet më të mira të verës

Balanca mes hidratimit dhe djegies së kalorive është mëse e nevojshme të…

Diabeti, si ndryshojnë simptomat tek gratë dhe tek burrat? Ja çfarë thonë ekspertët

Megjithëse diabeti është një gjendje që ndikon në nivelet e sheqerit në…

Thyen rekordin kitara e humbur e John Lennon, shitet në ankand më një shifër marramendëse

Një kitarë e përdorur nga këngëtari anglez John Lennon është bërë instrumenti…

Ç’po e nxit rritjen globale të çmimit të arit?

Nga Harold James Ari është rikthyer në sistemin monetar ndërkombëtar. Mbi 50…

Rrezatimi i diellit – çfarë rreziku sjell për lëkurën, shikimin dhe jetën – si mbroheni

Nëse rrini të pambrojtur nën dritën e diellit të fortë të verës,…

Dieta 7-ditore që ndihmon në menaxhimin e rezistencës ndaj insulinës

Rezistenca ndaj insulinës është një problem shëndetësor që po bëhet gjithnjë e…

Një unazë floriri 2300-vjeçare është gjetur në Jerusalem

Ajo shkëlqen pothuajse si e re, dhe është 2300-vjeçare, një unazë ari…

Pjesë edhe flamuri shqiptar, miliarderi amerikan planifikon të zhytet drejt Titanikut

Një miliarder nga Ohaio po planifikon një ekspeditë në thellësitë e Titanikut,…

Habit çifti i pazakontë nga Britania, jetojnë si në vitet 40′ në të 20-tat e tyre

Fotot e tyre duket se vijnë nga e kaluara e largët, por 24-vjeçarja Liberty…