Aktualitet

2-vjetori i luftës në Ukrainë; Veliaj: Gjithmonë pranë popullit ukrainas

Dy vite nga fillimi i sulmit rus ndaj Ukrainës, qytetarët e Tiranës zhvilluan këtë të shtunë një manifestim në kryeqytet,…

Dihet që do plakemi të gjithë, por a e dini çfarë të plak më shumë (madje të plak shëmtuar)?!

Ka shumë faktorë që ndikojnë në plakjen e njeriut. Po rendisim disa prej tyre: Përdorimi i kozmetikës jo të duhur.…

Turizmi që s’po “tërheq” ekonominë. Çfarë duhet bërë me sektorin?

Vendin tonë e vizituan më shumë se 10 milionë turistë në vitin 2023, duke arritur kështu një rekord historik. Ky…

- Reklamë -
Latest Aktualitet News

2-vjetori i luftës në Ukrainë; Veliaj: Gjithmonë pranë popullit ukrainas

Dy vite nga fillimi i sulmit rus ndaj Ukrainës, qytetarët e Tiranës…

Dihet që do plakemi të gjithë, por a e dini çfarë të plak më shumë (madje të plak shëmtuar)?!

Ka shumë faktorë që ndikojnë në plakjen e njeriut. Po rendisim disa…

Turizmi që s’po “tërheq” ekonominë. Çfarë duhet bërë me sektorin?

Vendin tonë e vizituan më shumë se 10 milionë turistë në vitin…

“T’i bëjmë presion të bëjë gjënë e duhur…”

Pas takimit me presidentin e Ukrainës, udhëheqësi i shumicës në Senatin amerikan,…

Vrasja në Durrës, celulari “tradhtoi” fëmijët në ekzekutimin e të atit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e Pëllumb Metës…

Zbardhet vrasja e Bledar Dedjas, arrestohet 17-vjeçari me të cilin kishte lidhje intime

Një 17-vjeçar dyshohet se është autori i vrasjes së shqiptarit Bledar Dedja…

Bujar Osmani mbi kandidimin për President të Maqedonisë së Veriut

Në Maqedoninë e Veriut kanë filluar përgatitjet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare…

Veliaj jep lajmin e mirë për Njësinë 7: Do vijojmë me zgjerimin e Unazës dhe ndërtimin e shkollave të reja në Astir

Me përfundimin e punës për Unazën e Madhe në zonën e Astirit,…

Ndërhynte në sistemet kompjuterike të Booking dhe mashtronte qytetarët, pranga 42-vjeçarit

Një 42-vjeçar, i cili ndërhynte në sistemet kompjuterike Booking dhe mashtronte qytetarët…