Komunitet

Rama publikon pamjet spektakolare: Ura e Madhe e Kukësit mbi lumin Drin, puna po përfundon

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e Urës së Madhe të Kukësit mbi lumin Drin. Rama shprehet se projekti që…

CEFTA dhe Instrumentet e Tregut të Përbashkët Rajonal për integrimin e përshpejtuar të Ballkanit Perëndimor në tregun e vetëm të BE-së

Në Kotorr u mbajt Takimi Rajonal i liderëve të Ballkanit Perëndimor, nën sloganin “Një rajon, vizion i përbashkët”. Kjo ngjarje…

Adriana Kalaja: “Mallkuar 99% e Tiranës që nuk del në protestë, jeni të gjithë me Veliajn”

Nuk e ka mbajtur dot frustrimin e braktisjes për herë të 7-të të protestës së Rithemelimit nga protestuesit dhe Adriana…

- Reklamë -
Latest Komunitet News

Presidenti i B-40 Erion Veliaj pritet nga kryebashkiaku i Sofies: Entuziast për idenë e fluturimeve direkte Tiranë – Sofie

Në cilësinë e Presidentit të B40, rrjetit më të madh të qyteteve…

Sot “dita pa makina” në Tiranë, si do të kryhet lëvizja e automjeteve

Dita e sotme do të jetë dita pa makina në Tiranë, nismë kjo…

“Krishti u ngjall”, besimtarët ortodoksë festojnë sot Pashkët

Besimtarët ortodoksë në Shqipëri festojnë sot Pashkën. “Krishti u ngjall!” “Vërtet u…

VIDEO: Pashkët ortodokse, pamje nga procesioni i Epitafit në Korçë

Besimtarët ortodoksë festojnë mesnatën e sotme Pashkën, një ditë e shënuar e…

Veliaj jep lajmin e mirë: “Së shpejti nis puna për një park të ri, që lidh parkun e Liqenit të Tiranës me parkun e Liqenit të Farkës”

Bashkia e Tiranës është dakordësuar me Fondin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim dhe shumë…

Begaj me arbëreshët: Ruajtja e identitetit shqiptar një vlerë e jashtëzakonshme, të forcojmë bashkëpunimin

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, në ditën e dytë të vizitës së…

Betohen 8 shtetas të rinj, Veliaj: Pema me kokrra gjuhet me gurë e molotov

Tetë shtetas të rinj u betuan sot para kryetarit të Bashkisë së…