Analiza

Plepizimi i Inxhinierisë së Ndërtimit

Ing. Erion Periku Botuar në DITA Në fillimin e viteve ’90, si rrjedhojë e ndryshimeve politike, Shqipëria u pat përballur…

Replikë nga unë, vajza e Hulusi Hakos, për letrën mbi Organizatën e Veteranëve

Përshëndetje stafit të gazetës "Dita"! Quhem Rezarta Mone, bijë e Hulusi Hakos, që prej nje viti është Kryetar i Organizatës…

Letër profesor doktorit, për profesor doktorin që ngatërron Pargën me Patrën

Nga Niko Stylos I nderuar Prof. Dr. Ilir Yzeiri Duke dëgjuar në emisionin tuaj televiziv çka u tha lidhur me…

- Reklamë -
Latest Analiza News

Si del nafta shqiptare nga situata ku është sot

Në ditën kur u dhanë lajmet e para se diçka nuk shkon…

Çfarë po ndodh me Ilir Metën?

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Është e habitshme se si një…

10 sugjerime për ecurinë e negociatave me BE-në

Nga Brukseli për DITA Dr. Jorgji Kote Ndryshe nga shpresat dhe pritshmëritë…

Iran-Izrael, kur ai që sulmon ka më shumë frikë se ai që sulmohet

Nga Ben Blushi Sulmi i Iranit kundër Izraelit do të mbahet mend…

Pse po sulmohet Veliaj dhe nga kush (dhe pse të dy palët do jenë të gabuar)

Nga Bedri Islami Opozita berishiste ka kohë që ka ndezur të gjithë…

Të rënët nga qielli

Nga Artan Duka Botuar në DITA Në fshat ra sëmundja e bagëtive…

“Shoku Enver” s’i shpëton dot të korruptuarit

Nga Viktor Malaj "Politika është mjeti që përdorin njerëzit pa parime për…

Në 100 vjetorin e lindjes së prof. Arben Putos

Prof.Dr. Ksenofon Krisafi Botuar në Dita 100 vjet më parë, më 6…

Nga buron zhgënjimi i shikuesve me Big Brother-in e këtij viti

Nga Sadedin Mezuraj Formati televiziv Big Brother, si një produkt televiziv i…