Intervista – Video

VIDEO: Cila ishte makina më e shtrenjtë në Shqipërinë e vitit 1939

Me vendosjen e autoriteteve italiane në Shqipëri pas pushtimit fashist, në qershor 1939 vendi u vizitua nga një grup specialistësh…

VIDEO: Ky është vendi në Tiranë, ku ka një projekt që do vlejë për 100 vitet e ardhshëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në një intervistë televizive ka folur të hënën në mbrëmje për projektet strategjike për Tiranën…

VIDEO: Kush është personi brenda kësaj makine ditën e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në Tiranë?

33 vite më parë mijëra qytetarë shqiptarë të revoltuar përmbysën shtatoren e diktatorit Enver Hoxha në sheshin “Skënderbej”, në Tiranë.…

- Reklamë -
Latest Intervista – Video News

VIDEO: Cila ishte makina më e shtrenjtë në Shqipërinë e vitit 1939

Me vendosjen e autoriteteve italiane në Shqipëri pas pushtimit fashist, në qershor…

VIDEO: Ky është vendi në Tiranë, ku ka një projekt që do vlejë për 100 vitet e ardhshëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në një intervistë televizive ka folur të…

VIDEO: Kush është personi brenda kësaj makine ditën e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në Tiranë?

33 vite më parë mijëra qytetarë shqiptarë të revoltuar përmbysën shtatoren e…

VIDEO: Cili ishte personi më i pasur që ka jetuar ndonjëherë?

Musa I ishte sundimtari i 9-të i Perandorisë Mali. Mendohet se ka…

VIDEO: DETI KASPIK? I kapur që nuk ik… !! Shqipe e vjetër apo gomarllëk?

Një peticion i firmosur nga një numër i madh akademikësh perfshirë Rexhep…

VIDEO: Demokracia për çudi, na shumëfishoi analfabetët

Më poshtë mund të dëgjoni me audio dhe video një nga krijimet…

VIDEO: Vjen nga gomari, ja ku prodhohet djathi më i shtrenjtë në botë

Djathi është një nga ushqimet më të njohura në botë. Mund të…

VIDEO: Si ngrihen popujt? Takimet e fshehta të Çe Guevarës në Shqipërinë komuniste

Çe Guevara, heroi mitik i popullit kubanez ka vizituar Shqipërinë në fillim…

VIDEO: Blinken në Tiranë dhe historia e 1.574 kilogramëve flori

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken erdhi këtë të enjte në Tiranë…