opinion

Plepizimi i Inxhinierisë së Ndërtimit

Ing. Erion Periku Botuar në DITA Në fillimin e viteve ’90, si rrjedhojë e ndryshimeve politike, Shqipëria u pat përballur…

Replikë nga unë, vajza e Hulusi Hakos, për letrën mbi Organizatën e Veteranëve

Përshëndetje stafit të gazetës "Dita"! Quhem Rezarta Mone, bijë e Hulusi Hakos, që prej nje viti është Kryetar i Organizatës…

Letër profesor doktorit, për profesor doktorin që ngatërron Pargën me Patrën

Nga Niko Stylos I nderuar Prof. Dr. Ilir Yzeiri Duke dëgjuar në emisionin tuaj televiziv çka u tha lidhur me…

- Reklamë -
Latest opinion News

Gratë kanë mbajtur barrën më të rëndë të konflikteve në Balkanin Perëndimor

Nga Bajram Begaj President i Republikës Kam nderin  t’ju drejtohem  në këtë…

Kryeministri dhe Penxherja

Nga Artan Xh. Duka Botuar në DITA Ndonse nuk i ka votat…

Çfarë po ndodh me Ilir Metën?

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Është e habitshme se si një…

10 sugjerime për ecurinë e negociatave me BE-në

Nga Brukseli për DITA Dr. Jorgji Kote Ndryshe nga shpresat dhe pritshmëritë…

A mund ta sulmojë Irani Shqipërinë?

Kol. Hajro Limaj ÇFARË PËRFAQËSOJNË MUXHAHEDINËT IRANIANË ? Organizata e Muxhahedinëve të…

Të rënët nga qielli

Nga Artan Duka Botuar në DITA Në fshat ra sëmundja e bagëtive…

“Shoku Enver” s’i shpëton dot të korruptuarit

Nga Viktor Malaj "Politika është mjeti që përdorin njerëzit pa parime për…

Kush vrau në Moskë

Nga Janusz Bugajski Botuar në DITA Masakra terroriste e mbi 140 civilëve…

Erion Veliaj – një ligjërim ndryshe në kohën e ‘non gratës’

Nga Ilir Yzeiri «Le style c’est l’homme même», - thoshte shkrimtari dhe…