Bote

Latest Bote News

Turqia “pushtohet” nga zjarret, pesë persona humbin jetën, dhjetëra të plagosur

Pesë persona kanë vdekur dhe dhjetëra janë plagosur, teksa zjarret kanë kapluar…

Tronditëse në Itali: Merret peng bashkë me familjen dhe dhunohet Roberto Baggio

Ish-fituesi i Topit të Artë, Roberto Baggio dhe familja e tij mbetën…

Shkelje e armëpushimit? Koreja e Veriut ndërton ‘murin’ kufitar me Korenë e Jugut

Koreja e Veriut duket se po ndërton një mur në disa vende…

A janë nëndetëset bërthamore ruse në Karaibe një kërcënim i drejtpërdrejtë për NATO-n?

Nëndetësja kryesore bërthamore e Rusisë, K-561 Kazan, po lundron aktualisht në Detin…

Mark Rutte do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, do të kryesojë aleancën ushtarake të…

“Nuk mund të vazhdojmë kështu”, Mitsotakis paralajmëron Shkupin: Do keni probleme me NATO dhe BE

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka paralajmëruar fqinjin e tij verior, Maqedoninë…

VIDEO: Sulm me bombë në Mal të Zi, vriten dy pjestarë të një grupi kriminal në Cetinje

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur mëngjesin e sotëm…

VIDEO: Udhëtim me limuzinë, Vladimir Putin shofer dhe Kim Jong Un pasagjer

Kim Jong Un dhe Putin bënë një udhëtim së bashku me limuzinën e dhuruar nga…

Vijon dyndja drejt Britanisë, më shumë se 880 persona kaluan Kanalin Anglez në një ditë

Më shumë se 880 vetë kanë kaluar Kanalin Anglez në një ditë…