Bote

Latest Bote News

OKB: Lufta në Gaza intensifikohet, ajo në Bregun Perëndimor po kalon pa u vënë re

“Operacionet ushtarake, shkatërrimet, kufizimet e lëvizjeve dhe varfëria, shkaktojnë frikë, pasiguri dhe…

Orban: Hungaria nuk do të jetë pjesë e operacioneve të NATO-s në ndihmë të Ukrainës

Hungaria do të kërkojë të mos marrë pjesë në operacionet e NATO-s…

Mitsotakis sërish mesazh MV: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati dhe të mbytet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, i ka dërguar sërish mesazh lidershipit politik dhe…

‘Made in Albania’, makina e parë e blinduar ushtarake do të prezantohet në Panairin e Parisit

Pas tre javësh do të prezanohet në Paris makina e parë ushtarake…

Pse kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak thirri zgjedhjet që ai pritet të humbasë

Kur kryeministri britanik Rishi Sunak njoftoi të mërkurën se Mbretëria e Bashkuar…

Jo vetëm politikë: Macronët shkojnë në Gjermani

Mes tensioneve politike ndërmjet Berlinit dhe Parisit presidenti francez, Macron dhe gruaja…

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëron Izraelin të ndalojë ofensivën në Rafah

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) urdhëroi Izraelin që “menjëherë të ndalë” ofensivën…

VIDEO: Duke shtrënguar flamurin serb, bëhet viral reagimi i Vuçiç gjatë votimit në OKB për rezolutën kundër gjenocidit në Srebrenicë

Një ditë më parë, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi…

Me 84 vota pro, OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme…