Bote

Latest Bote News

Ngjarjet kryesore në 2024, sipas “The Economist”: Nga zgjedhje që prekin 4.2 mld njerëz te një “luftë e ftohtë

Jeta ikën me shpejtësi, pavarësisht ngarjeve që ndodhin, qofshin këto konflikte të…

Kush do të përfitojë nga vdekja e presidentit iranian Ebrahim Raisi?

Aksidentet ndodhin kudo, por jo të gjitha aksidentet janë të barabarta. Shumë…

Presidenti i ri i Tajvanit i bën thirrje Kinës: Ndalni kërcënimet!

Presidenti i Tajvanit, Lai Ching-te, i ka kërkuar Kinës të hënën t’i…

Vdekja e Presidentit të Iranit, dalin pamjet e nxjerrjes së trupave nga helikopteri

Vdekja e presidentit të Iranit, Ebrahim Raisi dhe ministrit të Jashtëm të vendit, Hossein…

Scholz e Macron: Gjeorgjia po devijon nga rruga evropiane! Me keqardhje konstatojmë se…

Gjermania dhe Franca i dërguan një sinjal të qartë qeverisë së Gjeorgjisë:…

Çfarë ndodh në Iran kur një President vdes në detyrë? Zyrtarët e tjerë që humbën jetën

Presidenti i Iranit Ebrahim Raisi humbi jetën pas rrëzimit të helikopterit ditën…

VIDEO: Vdes Presidenti iranian, dalin pamjet e rrënojave të helikopterit të rrëzuar

Një helikopter është rrëzuar pasditen e kësaj të diele në të cilin…

Fundoset varka në lumin Danub në Hungari, humbin jetën dy persona, zhduken pesë të tjerë

Policia në Hungari ka njoftuar se dy persona kanë humbur jetën dhe…

Kaos migrantësh, qindra azilkërkues largohen nga baza Bibby Stokholm dhe RAF

Vendet kryesore të Rishi Sunak për të strehuar azilkërkuesit janë kritikuar si…