Kronike

Latest Kronike News

Aksident me vdekje në aksin Shkodër-Koplik

Një aksident me vdekje ka ndodhur në aksin Shkodër-Koplik mbrëmjen e sotme.…

Telefonata të padëshiruara, kush shkel ligjin gjobë deri në 20 miliardë lekë

Të gjithë u ka ndodhur të marrin telefonata apo e-maile nga kompani…

Fëmijët e lagjes i vënë zjarrin, shkrumbohet vila 3-katëshe në Berat

Një zjarr ka përfshirë mbrëmjen e sotme një vilë 3-katëshe në lagjen…

Gjendet i mbytur në Vjosë 58-vjeçari

Policia arriti që të gjejë sot përgjatë rrjedhës së Vjosës në afërsi…

Sekuestrohet pasuri me vlerë dy milionë euro, pronari i dënuar me 7 vite burg në vitin 2007

Pasuri me vlerë dy milionë euro është sekuestruar këtë të mërkurë në…

Për pasurinë e tij po dëshmojnë 240 burrat e fshatit, SPAK publikon pronat që do t’i sekuestrojë fermerit në Kozare

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, pas kërkesës së…

U raportua e zhdukur dy ditë më parë, sendet e 56-vjeçares gjenden anës lumit të Vjosës

Sendet personale të 56-vjeçares nga Vlora e cila rezulton e zhdukur që…

E pazakontë! I gjithë fshati në SPAK për një autokombajnë

240 banorë të fshatit Kozare të Kuçovës po marrin pjesë në një…

“U gjobit me 10 milionë dollarë”, reagon avokati i Alqi Bllakos pas lajmit në mediat angleze: Përgënjeshtrim…

Avokati i Alqi Bllakos, Sokol Hazizaj, ka reaguar pas lajmit të publikuar…