Kronike

Latest Kronike News

Aksident në Kardhiq – Delvinë, tullat e një kamioni bien në rrugë, përplaset një automjet

Një aksident ka ndodhur afër tunelit të Skërficës në aksin Kardhiq-Sarandë këtë…

Sekuestrohen mijëra euro dhe paund në Portin e Durrësit

Një 39-vjeçar është proceduar penalisht, pasi në Portin e Durrësit këtij personi…

Emërohet drejtori i ri i burgut të Drenovës (EMRI)

Është emëruar drejtori i ri i burgut të Drenovës. Mësohet se në…

Snajperë në tarracat e godinave, masa të forta të sigurisë për pritjen e Presidentit Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është pritur në Tiranë nën masa të…

Vendimi i Gjykatës së Lartë për 21 Janarin, familja e Aleks Nikës: Është dështim…

Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës që mbeti i vrarë në protestën…

Gjendet një motor brenda në Lumin Lana

Një motor është gjetur gjatë ditës së sotme në brendësi të Lumit…

“Nuk ka turistë rusë në Shqipëri, janë agjentë të kamufluar…”

Avokati Spartak Ngjela mendon se në Shqipëri nuk vijnë turistë nga Rusia,…

Aksident i rëndë në Kardhiq, mjeti bie në humnerë pranë tunelit dhe shpërthen në flakë, humb jetën ukrainasi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në…

GJKKO cakton arrest shtëpie për Vangjush Dakon, ish-kryebashkiaku lë qelinë

Ditën e sotme GJKKO ka marrë vendimin për të liruar nga qelian…