Lajmi i fundit

Latest Lajmi i fundit News

Denoncimi për Xibrakën, Gazment Bardhi paraqitet në SPAK

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi është paraqitur në…

“Nuk jam penduar për marrëveshjen”, Rama pas artikullit në mediat italiane: Ishte një bisedë e bukur miqësie

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të artikullit në median italiane…

Rama takim me banorët e Himarës: Poshtërsi të thuash që pronat e qytetarëve u jepen oligarkëve

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar këtë të premte një takim me banorët…

VIDEO: Duke shtrënguar flamurin serb, bëhet viral reagimi i Vuçiç gjatë votimit në OKB për rezolutën kundër gjenocidit në Srebrenicë

Një ditë më parë, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi…

Me 84 vota pro, OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme…

Kërkoi shuarje të masës së sigurisë, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Jamarbër Malltezit

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e Jamarbër Malltezit për ndryshimin e…

Strehimi i emigrantëve, Rama: Qendrat do të jenë gati për disa muaj, problem do të jetë funksionimi

Kryeministri Edi Rama ka folur për median italiane lidhur me vonesën e…

Altin Dumani mes Drejtësisë dhe Politikës

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Nuk besoj dhe as nuk më…

Berisha nuk ndalet, thyen sërish masën e arrestit, pret në shtëpi aktorin Çun Lajçi. Ngre dolli…!

Pas më shumë se 5 muajsh në “arrest shtëpie” dhe masës së…