Bote

Latest Bote News

Aksidenti i helikopterit në Itali, gjenden kufomat e biznesmenëve

Një helikopter me 7 persona në bord u zhduk ditën e djeshme…

Rreth 10 mijë ushtarë ukrainas janë vrarë që nga fillimi i luftës

Rreth 10,000 ushtarë ukrainas janë vrarë në luftë që nga fillimi i…

SHBA do të përpiqet të shmangë një konflikt mes Kinës dhe Tajvanit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes deklaroi se Pekini po bëhet më agresiv në…

Zelensky: Do të fitojmë luftën së bashku me Britaninë dhe Poloninë

Në një fjalim drejtuar studentëve të universiteteve britanike, Zelensky tha se Ukraina…

Von der Leyen vizitë të papritur në Kiev, pritet të takohet me Zelenskyn

Presidentja e Komisionit të BE-së Ursula von der Leyen ka mbërritur në…

Kancelari gjerman Scholz vazhdon udhëtimin në Shkup dhe Sofje

Kancelari gjerman vazhdon të shtunën udhëtimin në Ballkan dhe qëndron në Maqedoninë…

SHBA lehtëson masat e hyrjes për udhëtarët

SHBA do të heqë kërkesat e testimit për COVID-19 për udhëtarët ndërkombëtare.…

“Shkrihen akujt”? Zëvendësministri i Jashtëm rus takon ambasadorin amerikan

Zëvendësministri i Jashtëm rus Sergei Ryabkov u takua me ambasadorin amerikan John…

Mitsotakis: Deri në vitin 2033, Ballkani Perëndimor duhet të anëtarësohet në BE

“Ballkani Perëndimor duhet të anëtarësohet në BE deri në vitin 2033”. Kështu…