Bote

Latest Bote News

Kërcënoi me vdekje Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person në Serbi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha…

I shpëtoi plumbit në Shqipëri, ndahet nga jeta gazetari i njohur italian

Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare, gazetari i njohur italian Franco Di…

Rritet trysnia ndaj kryeministrit Netanjahu mbi planet për Gazën e pasluftës

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu po vihet gjithnjë e më shumë nën trysni…

Gjyqi ndaj Trump, ish-avokati i tij pranon se shpesh ka gënjyer

Michael Cohen, ish-avokati i zotit Trump, pranoi të enjten se në vitet…

Kryeministri sllovak Fico ende në gjendje “shumë të rëndë” pas ndërhyrjes kirurgjikale

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico është në “gjendje shumë të rëndë”, por…

Kina dhe Rusia forcojnë lidhjet ndërsa Moska vazhdon ofensivën në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin falënderoi udhëheqësin kinez Xi Jinping për përpjekjet e…

“Jeni arrogantë”, Mitsotakis mesazh vendeve fqinje: Kemi dhe ne vijat tona të kuqe

Greqia ka paralajmëruar Maqedoninë e Veriut me bllokim të ratifikimit të Memorandumeve…

Kina dhe Rusia kundër luftës bërthamore, dalin me deklaratë të përbashkët

Rusia dhe Kina kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët ku shprehin shqetësimin…

FOTO: Vrasjet dhe tentativat për vrasje të liderëve në Evropë ndër vite

Kryeministri sllovak, Robert Fico u qëllua dhe u plagos të mërkurën, duke u…