Ekonomi

Latest Ekonomi News

Barazoi dollarin, pse po bie euro?

Sikur euro të kishte qenë aeroplan, tani do të kishte rënë zilja…

‘Kostoja e jetesës’/ Tirana dhe Beogradi më të shtrenjtët në rajon, ja kush është vendi më i lirë…

Beogradi në Serbi dhe Tirana në Shqipëri janë dy kryeqytetet më të…

‘Vlera e euros u barazua me dollarin’, cilat janë pasojat e rënies së euros!

Vlera e euros u barazua të martën me atë të dollarit amerikan,…

Rënie historike! Dollari dhe franga zvicerane barazohen me euron

Vlera e monedhës euro ra të martën, duke u barazuar me dollarin,…

Çfarë ndodh nëse ndërpriten furnizimet me gazin rus në Gjermani?

Gjermania, ekonomia e katërt më e madhe në botë, po përgatitet për…

INSTAT: Shpenzimet për arsimin në raport me PBB-në shënuan rënie në 2021

Sektori i arsimit kaloi një periudhë të vështirë nga pandemia Covid-19, e…

Nafta në vend dhe bursa, çmimet u ulën më ngadalë dhe u rritën më shpejt, edhe pas ndërhyrjes së Bordit

Në datën 8 mars, çmimi i naftës kërceu në 260 lekë për…

Për herë të parë në 20 vjet, Euro dhe dollari një qindarkë larg barazimit

Për herë të parë në 20 vjet, kursi i këmbimit midis euros…

EUROSTAT: Shqipëria, e katërta me rënien më të madhe të popullsisë në Europë në krahasim me vitet ‘90

Bullgaria, Rumania, Kroacia dhe Shqipëria janë katër vendet që kanë shënuar rënien…