Ekonomi

Latest Ekonomi News

KE: Ekonomia shqiptare u rimëkëmb nga ndërtimi e pasuritë e paluajtshme

Rimëkëmbja ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor e humbi pak shpejtësinë në…

Ndryshon sërish çmimi naftës, ulet me 2 lekë, nga sot do të shitet me 238 lekë! Gazi nuk ndryshon

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimin e naftës, benzinës dhe gazit.…

Ndërkombëtarët patën rezerva për amnistinë fiskale, Rama: Mungesë respekti! Është bërë edhe nga vendet që sot na bëjnë ‘moral’

Amnistia Fiskale dha shqetësime nga partnerët ndërkombëtare si Komisioni evropian dhe Dhoma…

Amnistia fiskale, Ahmetaj: Pse është i rëndësishëm të bëhet në Shqipëri

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj dhe ministrja e Financave Delina Ibrahimaj kanë mbajtur…

Çmimet në bare e restorante shënuan në qershor rritjen më të lartë në 15 vjet, shtrenjtimi pritet të vazhdojë

Një kafe, pije, apo drekë në një restorant po kushton gjithnjë e…

Mungesa e subvencioneve në blegtori, çobanët po shesin bagëtitë dhe largohen në emigracion

Shtrenjtimi i çmimeve të lëndëve ushqyese për kafshët dhe mungesa e subvencioneve…

Ndryshon sërish çmimi i karburanteve/ Ulet çmimi i benzinës, ja sa do të shitet nafta dhe gazi në treg

Bordi i Transparencës ka publikuar sot çmimin e ri për karburantin në…

Nafta bie në bursë, Bordi ‘harron’ të mblidhet

Bordi i Transparencës bëri 3 mbledhje të njëpasnjëshme në javën e parë…

‘Indeksi i korrupsionit për vitin 2021’, shqiptarët dhe rusët me përkeqësimin më të lartë

Shqiptarët dhe rusët kanë rezultuar me indekset më të përkeqësuara të korrupsionit…