Kronike

Latest Kronike News

Berat/ Makina përfundon në lumë, humb jetën nëna dhe fëmija 6 vjeç!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të hëne Berat,…

Olsian Çela jep dakordësinë për hartën e re gjyqësore: E vlerësojmë si nevojë emergjente

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka dhënë dakordësinë për hartën e re…

Sherr për shezlonët në Shëngjin, një i plagosur me sëpatë

Hapësirat për vendosjen e shezlongeve solli një konflikt me një të plagosur…

Grabiti mbi 60 banesa në Francë, Apeli merr vendimin për shqiptarin me 4 emra

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar ka…

Shkoi në spital i plagosur, Policia e Elbasanit arreston 22 vjeçarin: Bëri kallzim të rremë!

Një 22 vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit pasi ka bërë…

Aksident në Vlorë, ndërron jetë i moshuari

Një i moshuar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të…

Të miratohet ligji anti-ryshfet! Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë: Ka shkelje të rënda me prokurimet publike

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço në një konferencë ditën…

“Nxënës që u futën me telefon morën 9.5″, maturantët njoftojnë protestë para Ministrisë së Arsimit

Brenda një harku të shkurtër kohor, maturantët janë njohur me rezultatet e…

Shkrumbohet gjatë natës fasoneria në Vlorë, dyshohet e qëllimshme

Një fasoneri është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Vlorës. Zjarri është…