Lajmi i fundit

Latest Lajmi i fundit News

Aksioni/ Bashkia dhe Policia Rrugore largojnë makinat e aksidentuara nga rruga në Kinostudio

Më në fund shqetësimi i përdoruesve të rrugës së ish-Kinostudios gjen zgjidhje!…

Rikthehen temperaturat e larta, si parashikohet moti për sot

Gjatë ditës së somte, ultësira perëndimore do të mbizotërohen nga moti i…

Situata e Covid 19: 1502 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 3211 testime, nga të cilat…

I pakënaqur me kushtet e burgut të Fierit, Saimir Tahiri kërkon transferim

Kur kanë kaluar 5 muaj nga dënimi me burg, Saimir Tahiri është…

Bill Gates zbulon planin për të dalë nga lista e më të pasurve në botë

Bill Gates po përpiqet të dalë nga lista e personave më të…

“Zgjat 2-3 ditë dhe duket më shumë si rrufë”, Brataj: Nënvarianti i ri i Omicron, prezent në Shqipëri

Ndonëse jo zyrtarisht, Skënder Brataj thotë se nënvarianti BA.5 ka mbërritur në…

Prej 3 ditësh Mali i Çikës në flakë, mbi 100 forca në terren

Zjarri i rënë në vendin e quajtur “Palikonjë”, Mali i Çikës në…

Propozimi francez sot në parlamentin e RMV

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut zhvillon këtë të enjte seancën për propozimin…

Vijon rritja e temperaturave, në disa zona priten vranësira, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb, territori Shqiptar; gjatë orëve të paradites, do të jetë nën dominimin e…