Politike

Latest Politike News

“Disa shqiptarë me Mercedes të zi, disa s’kanë të hanë”, Rama për median gjermane: Varfëri ka, por nuk po vdes askush këtu

Kryeministri Edi Rama ka folur për prestigjiozen gjermane "Der Spiegel". Ai ka…

Rama në SHBA: Vetëm 1% e shqiptarëve e mbështesin Putinin, s’kemi nevojë për gazin rus

Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur vendimin e qeverisë shqiptare për të ndërprerë…

Shqipëria dhe Kosova do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Shqipëria dhe Kosova do të nënshkruajnë më 20 shtator një marrëveshje bashkëpunimi,…

Rama: Jemi të përgatitur për sulme të tjera nga Irani

Kryeministri Edi Rama ka thënë se sulmet kibernetike nga Irani do të…

Qytetarja në Pukë: Më jep autorizimin dhe do i jap plumb ballit Ramës! Berisha qesh, turma e duartroket

Një situatë e pazakontë është regjistruar në një takim që ish-kryeministri Sali…

Financimet ruse, Veliaj: Hallet e Lulit me rusët, të Saliut me non gratën dhe të Metës me sigurimin janë problemet e tyre, jo të shqiptarëve

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka komentuar edhe çështjen e financimeve ruse në Partinë…

Veliaj: Objektivi ynë t’i fitojmë 5 bashkitë në qarkun e Tiranës në zgjedhje e 2023

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur se objektivi i…

Vizita në Uashington, Veliaj: SHBA në krah të Shqipërisë për sigurinë kibernetike! Më shumë investime amerikane në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj e cilëson tepër të suksesshme…

Tjetër email sekret i publikuar nga hakerat: Kush ishin tre personat që dyshohej se do vrisnin Lulzim Bashën

Hakerat të cilët sulmuan kibernetikisht sistemet digjitale dhe ato qeveritare në vendin…