Politike

Latest Politike News

Vizita e Sekretarit të Jashtëm britanik, Rama takim ‘kokë më kokë’ me David Cameron

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim zyrtar Sekretarin e Jashtëm britanik David…

Qeveria britanike: Bashkë me Berishën “non-grata”, edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas

Në dokumentin që disponon gazetari i Top Channel Muhamed Veliu të dosjes…

“Revansh i sundimit të ligjit ndaj krimit”, Balla: Përgëzime policisë, u prangosën 2 të dyshuar për vrasje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, me anë të një reagimi në rrjetet…

VIDEO: Sot e shan dhe e ofendon, shihni çfarë thoshte Berisha për Altin Dumanin në 2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, non grata për korrupsion dhe nën arrest për aferën…

Pasuese e Berishës? Argita: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u…

Dosja britanike e Berishës “non-grata”, zbulohen lidhjet korruptive me bosin hasian të krimit në Londër

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken publikisht më 19 maj 2021 shpalli…

Marrëveshja e emigrantëve, Meloni mbron sërish Ramën, mediat italiane i rikujtojnë mosmbajtjen e premtimit

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni ka mbrojtur sërish homologun e saj shqiptar Edi…

Emigrantët nga Italia, shtyhet hapja e qendrave në Shëngjin

Hapja e dy qendrave për migrantë në Shqipëri, që do të drejtohen…