Politike

Latest Politike News

Bilancet në KQZ/ Berisha+LSI dhe PD e Bashës së bashku harxhuan 5 herë më shumë se PS për fushatën e 6 marsit

Për fitoren në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit Partisë Socialiste iu…

Akuza e SPAK/ Mbi 15 vite burg për aferën me ish-kompleksin “Partizani” (EMRAT)

Trembëdhjetë vite pas finalizimit të një prej aferave që ka shënjuar pushtetin…

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë/ Zv.këshilltarja e Shtëpisë së Bardhë: Sanksionuam Iranin për ta vënë para përgjegjësisë!

Zëvendës këshilltarja e Shtëpisë së Bardhë, Anne Neuberger thotë se përgjigja e…

Takimi me Metën/ Kim: Partitë, dialog për të forcuar luftën ndaj korrupsionit!

Ambasada e SHBA në Tiranë ka zbardhur detaje nga takimi i Yuri…

Veliaj pret kreun e Komunës së Strumicës: I lumtur që vendosim një raport të ri mes dy qyteteve tona

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po ecin krah për krah në rrugëtimin…

Replikat/ PL i përgjigjet Autoritetit të Dosjeve: Ata që falsifikojnë dhe mashtrojnë janë superfëlliqësira

Reagimit të Autoritetit të Dosjeve mbi deklaratat e Ilir Metës në emisionin…

Meta i quajti ‘5 fëlliqësira të korruptuar’, reagon Autoriteti i Dosjeve: Organet e drejtësisë të bëjnë punën për padinë e tij

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit i cilësuar fyese…

Meta takohet me ambasadoren amerikane Yuri Kim

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është takuar këtë të premte…