Politike

Latest Politike News

Rama: Kemi forcuar marrëdhëniet me Serbinë, por nuk lëvizim asnjë centimetër nga pavarësia e Kosovës

Kryeministri Edi Rama i bëri edhe një herë thirrje Kosovës dhe shteteve…

Asambleja e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Rama: Lufta në Ukrainë është dhe e jona, Rusia, sulm të drejtës ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama mban fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të…

Financimet ruse në PD, Veliaj: “Ata janë kap ç’a të kapësh; Partia e Lirisë si parti e ekstremit të djathtë”

Në takimin e zhvilluar me drejtuesit e rinj të PS në qarkun…

Veliaj: Saliu dhe Meta thonë se në Shqipëri nuk jetohet, po si nuk ikën asnjëri nga të dy nga Gjiri i Lalëzit?

Kreu i Partisë Socialiste të Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një takimi me…

Kim i vajti Metës në zyrë, Berisha: Takim normal i ambasadores me partnerin e PD

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar takim normal atë të një ditë…

Nis transformimi i rrugëve në çdo lagje, Veliaj: Do jetë operacioni më i madh në Tiranë që nga 2015-ta, nuk do lëmë rrugë pa asfaltuar

Aksioni i Bashkisë së Tiranës për të transformuar infrastrukturën rrugore në çdo…

Rama në SHBA, takohet me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës në New York ka takuar nënsekretaren e…

Tuneli i Llogarasë, Rama: Po punohet me ritme të larta

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar për ecurinë e punimeve në tunelin e…

Intervista/ Rama flet për veten, Merkel, Putin, Macron, BE, Iranin e qeverisjen: Pjesa tjetër është politikë…!

Emision radiofonik nga Alaister Campbell dhe Rory Stewart me titull “Pjesa tjetër…