Politike

Latest Politike News

“Vjosa Park Kombëtar”, Rama: Egërsira e fundit lumore që nuk do hyjë në cirkun e kafshëve të zbutura

Kryeministri Edi Rama foli sot për projektin për shpalljen e lumit Vjosa…

Deputetët e Shqipërisë dhe të MV mblidhen për përgatitjen e bisedimeve të anëtarësimit

Deputetët e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut janë mbledhur së bashku…

Pas problemeve shëndetësore, Fatos Nano fotografohet në kryeqytet

Ndonëse prej shumë vitesh nuk është pjesë aktive e politikës, ish kryeministri…

31-vjetori, Rama poston momente nga festa në PS

Partia Socialiste ka festuar ditën e diel 31-vjetorin e themelimit të saj,…

Majko uron ditëlindjen e PS me foton e Nanos dhe Dritëro Agollit

Deputeti socialist, Pandeli Majko ka uruar ditëlindjen e Partisë Socialiste. Kjo forcë politike…

Inaugurohen ambientet e Komitetit Olimpik, Rama: Nëse ju merr malli, më keni në frigorifer

Janë inauguruar sot ambientet e Komitetit Olimpik në Shqipëri. I pranishëm ishte…

Rama: Do shkëpusim fëmijët nga bota virtuale

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij për mediat pas inaugurimit të…

VIDEO: Doktori bën të njëjtën gafë si Luli: “Ta bëjmë ditën, natë” – u thotë 44 mijë luftëtarëve

Në një dalje për mediat, Berisha ka bërë një gafë, duke u…