Politike

Latest Politike News

Ambasadorja e ShBA me tone të ashpra: Duhet të vendosni mes oligarkëve dhe kriminelëve, apo njerëzve normalë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë një tjetër mesazh…

Kim: Qeveria ka bërë hapa para në luftën kundër korrupsionit, por duhet bërë edhe më shumë

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, gjatë fjalës së saj…

Jo më tendera nga ministritë dhe administrata, Rama: Do bëhen nga ekspertë të jashtëm

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të krijohet një…

Konferenca e parë e Antikorrupsionit, Rama: Askush më nuk ndihet i paprekshëm

Është zhvilluar për herë të parë konferenca e Antikorrupsionit. Në fjalën e…

Rama i dorëzon komisionerit të BE kërkesën për të qenë pjesë e mekanizmit për Mbrojtjen Civile

Gjatë një konference për shtyp me komisionerin e BE për Menaxhimin e…

Grupi i PD-së, kërkesë për herë të 3-të për Komision Hetimor për Investimet Strategjike

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka depozituar sërish kërkesën për ngritjen e…

Më 2 korrik hapet aksi Kardhiq-Delvinë, Rama publikon pamjet e punimeve

Punimet në segmentin rrugor Shijan-Ura e Gajdarit janë drejt përfundimit. Kryeministri Edi…

Rama do vizitojë Kievin, do e shoqërojë Abazoviç dhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Edi Rama do të jetë një nga liderët e parë të…

“Nardi nuk u bë i gjallë për të na mbështetur”, Rama mesazh DiCaprios për lumin Vjosa

Kryeministri Rama vijoi me ironinë ndaj atyre që akuzuan qeverinë dhe protestuan…