Politike

Latest Politike News

Deklaratat e Ramës, zv.kryeministrja bullgare: Fyese dhe të papranueshme

Zëvendës kryeministrja e Bullgarisë, Cormelia Ninova ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit…

Rama tjetër deklaratë për Bullgarinë: Miqtë e vërtetë nuk e dëmtojnë njëri-tjetrin

Kryeministrit Rama me sa duket “nuk i del inati” pas deklaratës së…

Vuçiç falenderon Ramën një ditë pas Samitit: I jam mirënjohës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka publikuar në llogarinë e tij të…

“Gjuhë e ulët dhe fyese”, Rama i përgjigjet Bullgarisë: Miq! Hiqni VETON ose më duroni mua

Kryeministri Rama i është përgjigjur deklaratës së ministrisë së Jashtme bullgare, e…

Bullgaria i përgjigjet Ramës: Kujdes komunikimin! Përdori një gjuhë që nuk i përshtatet një politikani

Retorika e ashpër e kryeministrit Edi Rama në Bruksel të enjten, ka…

“Koha që unioni të heqë veton”, Rama për mediat italiane: Të parashikosh lëvizjet e BE, si të parashikosh fatkeqësitë natyrore

Vetoja e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut, bllokoi edhe një herë procesin…

‘E ashtuquajtura Kosovë’, Rama replikon me Vuçiç në Bruksel: Kosova është Kosovë dhe pikë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga konferenca e përbashkët me disa nga…

Prapaskenat/ Pse u anulua konferenca e Macron dhe Michel në Bruksel

Takimi i nivelit të lartë mes krerëve të qeverive dhe shteteve të…

“BE na poshtëroi”, Rama: E dinë që sistemi i tyre ka diçka të deformuar

Liderët e BE-së anuluan konferencën për gazetarët, pas përfundimit të samtit gjë…