Politike

Latest Politike News

Rama nga Brukseli: Pandemia dhe lufta kërcënuese që mund të shndërrohet në luftë botërore, nuk mundën të na bashkojnë

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin e…

Konferenca në Bruksel, Rama: Turp! Na vjen keq për BE-në, shpresojmë t’i ndihmojmë

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas zhvillimit të diskutimeve në…

Rama “shkrin” së qeshuri Michel dhe Von der Leyen pas Samitit

Ka përfunduar samiti i liderëve të BE-së në Ballkan. Pas përfundimit të…

Rama: Vend i bukur, njerëz të bukur… do ishte bukur të mbaheshin edhe premtimet

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, “thumboi” sërish…

Hoteli në bregdet, Xhaçka i përgjigjet deputetit të PD: Investim privat, produkt i punës 30-vjeçare të bashkëshortit

Ministrja për Punët e Jashtme dhe Evropën, Olta Xhaçka i është përgjigjur…

Berisha përplaset me Nikollën në Kuvend: Moj zonjë, ti s’ke konceptet më elementare

Është zhvilluar me debate seanca e sotme në Kuvend , mes kreut…

Shehaj: Rama i fali plazhin Xhaçkës. Spiropali: Nuk është favor statusi ‘investitor publik’

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka folur në Kuvend, pasi kishte…

Berisha fton shqiptarët në protestë në 7 korrik: Tirana do derdhet në shesh

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ftoi sërish sot qytetarët shqiptarë për…

Rama nxjerr foton nga Brukseli: Ende po prisni Godonë?

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish nga Brukseli, para Samitit të BE.…