Aktualitet

Latest Aktualitet News

Panairi i makinave në Shqipëri, Rama: Duam të sjellim garën e ‘Formula 1’ në vendin tonë

“Nuk kemi pse trembemi nga një ëndërr tjetër...” Kështu tha kryeministri Edi…

Bërnabiç mohon gjenocidin në Kosovë: Nuk ka ndodhur

Ana Brnabiç, kryeministre e Serbisë, ka ripërsëritur sërish mendimet e saj kontraverse…

Belind Këlliçi padit për shpifje në Gjykatë Evis Kokalarin, kërkon dëmshpërblim prej 1 milion lekësh

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka paditur në Gjykatën e Tiranës Evis Kokalarin.…

Nga 1 korriku rusët do të hyjnë me viza në Ukrainë

Ukraina do të vendosë viza për qytetarët rusë. Ky fakt u bë…

Veliaj në ‘shtëpinë’ e shqiptarëve në Zvicër: Mezi pres më shumë bashkëpunime mes Bashkisë së Tiranës dhe Art Basel

Tirana dhe Bazeli do të ndërtojnë një urë të re bashkëpunimi në…

Harta e re gjyqësore, avokatët paralajmërojnë bojkot pa afat të seancave gjyqësore

Pasi pezulluan për 4 ditë seancat gjyqësore Dhoma e Avokatisë i kërkon…

Putin: Nuk kemi asgjë kundër anëtarësimit të Ukrainës në BE

Presidenti rus Vladimir Putin tha të premten se Rusia nuk ka "asgjë…

“Thanë se isha pranë vdekjes”, Putin “sfidon” mediat me 72 minuta fjalim

Presidenti rus, Vladimir Putin i është përgjigjur deklaratave të shumta rreth përkeqësimit…

Iu sekuestrua prona pa leje nga prokuroria e Durrësit, kush është Asjan Buceza, i përfshirë në trafik droge

Prokuroria e Durrësit ka sekuestruar 14 apartamente dhe 5 ndërtime pa leje…