Aktualitet

Latest Aktualitet News

Johnson surprizën sërish Zelenskyn, fluturon për në Kiev papritur

Kryeministri britanik Boris Johnson ka surprizuar sërish Ukrainën dhe ka vizituar papritur…

Prokuroria e Durrësit sekuestron 14 apartamente dhe 5 objekte pa leje

Prokuroria e Durrësit, ka sekuestruar 14 apartamente si dhe 5 ndërtime pa…

COVID-19, 115 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Regjistrohen 115 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë, dhe fatmirësisht…

“Nuk e thyeni dot Moskën,” Putini-Perëndimit: Sanksionet u bëjnë më shumë dëm atyre që i vendosin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është duke folur pasditen e së premtes…

Cilat kategori biznesesh lehtësohen nga tatim-fitimi?

Ndërkohë që afro 100 mijë biznese me xhiro vjetore nga 0-14 milionë…

Thellohet hendeku mes Ankarasë dhe Athinës, Erdogan: Do takohemi vetëm me njerëz të ndershëm, s’ka më Mitsotakis

Takimi i ditës së djeshme mes ministrit grek të mbrojtjes dhe atij…

Studimet “Bachelor” dhe “Master”, kuotat në të gjitha degët e Ekonomikut

Me nisjen e vitit të ri akademik 2022-2023 në auditorët e Fakultetit…

Eurovision 2023 nuk do të mbahet në Kiev, ja shteti që po diskutohet

Eurovision 2023 nuk do të mbahet në Kiev, për shkak të pushtimit…

Divorci bën kërdinë në Shqipëri, 1 në 4 çifte ndahet

Viti 2020 shënoi numrin më të ulët të martesave dhe numrin më…