Aktualitet

Latest Aktualitet News

Dashuria në ajër, parashikimi i yjeve 1 Mars 2024 për çdo shenjë

Dashi Dashuria do të puthet nga yjet në këtë muaj të ri…

Muaji Mars nis me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarkun…

Tirana ndihmë për rindërtimin e qyteteve ukrainase, Veliaj pret ministrin Kamyshin

Tirana, si kryesuese e Presidencës B-40, rrjetit më të madh të bashkive…

Shqipëria, “parajsa” e nomadëve digjitalë të mirëpaguar

Puna si nomad digjital është një nga më të vlerësuar në botë,…

Anëtarësime të reja në Njësinë 8, Veliaj: E kemi zemrën dhe mendjen e hapur për të rinjtë që i bashkohen PS

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj bëri thirrje…

Aksident në Kardhiq – Delvinë, tullat e një kamioni bien në rrugë, përplaset një automjet

Një aksident ka ndodhur afër tunelit të Skërficës në aksin Kardhiq-Sarandë këtë…

Përfundon Samiti i Ukrainës, liderët realizojnë foton familjare

Ka përfunduar Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore në Pallatin e Kongreseve. Pas mbylljes së…

Sekuestrohen mijëra euro dhe paund në Portin e Durrësit

Një 39-vjeçar është proceduar penalisht, pasi në Portin e Durrësit këtij personi…

Emërohet drejtori i ri i burgut të Drenovës (EMRI)

Është emëruar drejtori i ri i burgut të Drenovës. Mësohet se në…