Analiza

Latest Analiza News

Albmericans dhe Trump

Nga Fatos TARIFA Shtatë muaj si sot, më 5 nëntor të këtij…

Çfarë mesazhi jep “bashkimi për Amnistinë”?

Nga Edona Llukaçaj Dakordësia në Kuvend mes mazhorancës Rilindase dhe opozitës Rithemeluese…

Shumë mbetet e paqartë…

Një ditë para përvjetorit të 3 prillit të fillimit të gjyqit për…

Urdhri Profesional i Inxhinierit (UPI) – e keqja e domosdoshme

Ing. Erion Periku Botuar në DITA Inxhinieri, si çdokush në shoqëri, është…

Çfarë po ndodh me Vatrën?

Nga Auron Tare   Nje copezë nga emisioni i Adi Krastës mbrëmjen…

SPAK përballë Politikës

Nga Bedri Islami Sido që të mendohet dhe, në të njëjtën kohë…

Këtu s’mund të ketë dy të vërteta

Sot kam depozituar në SPAK kallëzimin për deputetin e paturpshëm Gazmend Bardhi,…

Gazi, Blendi, “Olsi në SPAK” dhe ai që po i futet në pantallona Ulsiut

Nga Adriatik Doçi Ka 10 vjet që opozita humbet çdo palë zgjedhje,…

Një moment për qartësi morale

Nga Dritan Goxhaj Gjithkush që ka gjetur një moment në përditshmërinë e…