Bote

Latest Bote News

Sulm me armë brenda fabrikës në SHBA, vriten tre persona

Tjetër sulm me armë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një person,…

Macron telefonon Zelenskyn: Franca e mobilizuar për t’ju mbështetur

Në një telefonatë që ka zhvilluar me presidentin ukrainas Zelensky, kreu i…

Rusia dënon me vdekje dy mercenarët britanikë, Londra: Do të sigurojmë lirimin e tyre!

Gjykata e Lartë në Republikën e vetëshpallur popullore të Donetskut dënoi me…

OBSH: Origjina e paqartë e COVID-it, të studiohet teoria e rrjedhjes laboratorike

Një grup ekspertësh i krijuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), për…

Serbia do të mbështesë me 3 milionë euro fëmijët dhe refugjatët ukrainas

Qeveria serbe njoftoi ditën e sotme ndarjen e një totali prej 3…

Zelensky: Bllokada e portit rus mund të nënkuptojë miliona të vdekur nga uria

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy akuzoi Rusinë se po vazhdon t’i “bëjë shantazh…

“Agjentët e FSB mbledhin jashtëqitjet dhe urinën e Putin, kanë frikë mos i zbulohen sëmundjet”

Që pas nisjes së luftës në Ukrainë, të shumta kanë qenë zërat…

Erdogan do të kandidojë sërish në zgjedhjet e 2023

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi sot, sikurse dhe pritej, se do…

Scholz udhëton nesër për herë të parë në Ballkan, nuk ndalon në Shqipëri

Pesë vende në dy ditë: nën hijen e luftës së Ukrainës, kancelari…