Bote

Latest Bote News

DASH: Rusia po synon të krijojë republikë në rajonet e Khersonit dhe Zhaporizhias

Departamenti amerikan i Shtetit thotë se Shtetet e Bashkuara mbeten të shqetësuara…

Bullgaria i vendos tre kushte Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në BE

Bullgaria i vendos tre kushte Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në BE.…

Presidenti polak: Bisedat me Putinin sikur të flisje me Hitlerin

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, kritikoi liderët e Francës dhe Gjermanisë për…

Ish shefi i NATO-s: E vetmja gjuhë që kupton Putin është ajo e forcës

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen ka thënë për Sky News se…

Tajlanda e legalizoi kanabisin, ja cilat janë kushtet!

Tajlanda është bërë vendi i parë në Azi që ka legalizuar kanabisin…

Alarmohen SHBA-ja e Australia, Kina ndërton fshehurazi bazën ushtarake në vendin aziatik

Kina po ndërton një bazë detare për ushtrinë e saj në Kamboxhia,…

“Përveç grurit, çfarë keni vjedhur tjetër?” pyetja që vuri në vështirësi Lavrovin

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov zhvilloi të mërkurën një vizitë në…

OKB: Lufta në Ukrainë ka rritur koston e jetesës si kurrë më parë

Pushtimi rus i Ukrainës në kombinim me kriza të tjera globale ka…

Parlamenti i BE-së voton për fundin e motorëve me djegie të brendshme

Parlamenti Evropian dëshiron që pas 13 vjetësh në Evropë të mos regjistrohet…