Bote

Latest Bote News

“Nuk e thyeni dot Moskën,” Putini-Perëndimit: Sanksionet u bëjnë më shumë dëm atyre që i vendosin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është duke folur pasditen e së premtes…

Thellohet hendeku mes Ankarasë dhe Athinës, Erdogan: Do takohemi vetëm me njerëz të ndershëm, s’ka më Mitsotakis

Takimi i ditës së djeshme mes ministrit grek të mbrojtjes dhe atij…

Intervista/ Macron: Nëse ‘shkatërroni Rusinë’, Ukraina nuk do të ketë kurrë paqe

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se Ukraina nuk do të kishte…

OKB paralajmëron përkeqësim të situatës humanitare në Ukrainë

Organizata e Kombeve të Bashkuara tha se katër muaj pas pushtimit rus…

Kriza globale, si përcaktohet çmimi i grurit?

Gruri është bërë shumë më i shtrenjtë pas fillimit të luftës në…

Borrell në OKB: Të jesh neutral do të thotë të mbash anën e agresorit

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë…

Macron: Putin nuk bie dakord për nxjerrjen e grurit nga porti i Odesës

Pas kthimit nga Kievi, Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka thënë se…

Komisioni Evropian jep vendimin sot: Ukraina mëson a do të jetë kandidate për t’u anëtarësuar në BE

Komisioni Evropian pritet që të japë sot mendimin për t’i dhënë Ukrainës…

Ukraina shkatërron anijen ruse që transportonte municione në Detin e Zi

Një anije ruse që transportonte municion, armë dhe personel në ishullin Snake…