Bote

Latest Bote News

Putin mbron pushtimin e Ukrainës dhe kritikon ashpër Perëndimin

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka akuzuar Perëndimin për arrogancë koloniale dhe ka…

Putin përmend prapë Kosovën: Njëlloj si Donjetsku e Luhansku

Sot, Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e ka përmendur edhe njëherë Kosovën,…

Vizita në Kiev, kjo është dhurata që Johnson i bëri Zelenskyt

Ndoshta presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është një fans i Mbretëreshës? Kjo mund…

Nga 1 korriku rusët do të hyjnë me viza në Ukrainë

Ukraina do të vendosë viza për qytetarët rusë. Ky fakt u bë…

Putin: Nuk kemi asgjë kundër anëtarësimit të Ukrainës në BE

Presidenti rus Vladimir Putin tha të premten se Rusia nuk ka "asgjë…

“Thanë se isha pranë vdekjes”, Putin “sfidon” mediat me 72 minuta fjalim

Presidenti rus, Vladimir Putin i është përgjigjur deklaratave të shumta rreth përkeqësimit…

Serbia konfirmon rastin e parë me linë e majmunëve

Rasti i parë me linë e majmunëve është regjistruar në Serbi. Lajmin…

Çfarë fshihet në “Zonën 51”? Bill Clinton flet për herë të parë rreth UFO-ve: Nuk jemi vetëm në planet

“Dërgova agjentë për të parë nëse kishte alienë në ‘Zonën 51’ dhe…

Johnson surprizën sërish Zelenskyn, fluturon për në Kiev papritur

Kryeministri britanik Boris Johnson ka surprizuar sërish Ukrainën dhe ka vizituar papritur…