Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

‘Hani shpejt dhe largohuni’, qyteti ku ndalohet përdorimi i telefonave inteligjentë në restorante!

Në restorantet ramen të Japonisë, ekziston një rregull i pashprehur: hani shpejt…

Zbulohet ekuipazhi që do të shkojë në Hënë në 2024

Për herë të parë në histori një grua do të shkojë në…

Parisi ‘digjet’, ministrja pozon për “Playboy”: Nuk u zhvesha!

Kryeministrja franceze Elisabeth Borne ka qortuar Marlene Schiappa, Sekretaren e Shtetit për…

Aktive prej 25 milionë vjetësh, ja ku ndodhen vullkanet e baltës që “shërojnë” këdo që i prek

  Vullkanet e baltës së Azerbajxhanit ndodhen pranë qytetit të Gobustan dhe…

Fotot mahnitëse: Shfaqet pantera e rrallë 2-vjeçare

Një panterë e rrallë është fotografuar për herë të parë pa pasur…

Pas një viti heshtje, Elsa Lila flet për arrestimin e bujshëm: Eksperiencë gati kafshërore

Këngëtarja Elsa Lila u rikthye në qendër të vëmendjes një vit më…

Kukësi, qyteti i varfër shqiptar që lidh shpresat e turizmit në tunelet komuniste

Nëse dëshironi të ecni me kilometra në betonin e ndërtuar për të…

Hipopotamët e Pablo Escobar kthehen në problem, 3.5 mln dollarë për t’i zhvendosur

Autoritetet në Kolumbi po hasin një problem të madh me hipopotamët e…

Video e pazakontë: Qentë mbrojnë të zotin nga arrestimi, sulmojnë policët

Imazhe të pazakonta dhe të ashpra nga Spanja, teksa policëve të patrullës…