Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

Pse Warren Buffett beson se kriptomonedhat “do të kenë një fund shumë të keq”?

Kërkuesit e emocioneve dhe adhuruesit e zellshëm të kriptos kanë kaluar vitet…

Uria në mes të natës, arsyet shëndetësore pse ndodh

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e…

Çamçakëzi i Robert Downey Jr del në shitje për 55 mijë dollarë

Çamçakëzi i yllit 57-vjeçar të Marvel, Robert Downey Jr, u shit në…

“Gjeneratës së re u duket ofendues”, mendimi i aktores Jennifer Aniston për filmin ‘Friends’, pas 29 vitesh

Jennifer Aniston thotë se ‘gjeneratës së re’ tani i duket ofendues filmi…

Elon Musk: Inteligjenca artificiale, rrezik për njerëzimin

Një grup prej më shumë se 1000 studiuesish përfshirë miliarderin Elon Musk…

Cili është rregulli 80/20? Udhëzuesi kryesor që përdorin sipërmarrësit më të mirë dhe më të zgjuar në botë!

Cili është rregulli 80/20 për të cilin të gjithë vazhdojnë të flasin?…

Në Tajlandë si në futboll: Turistëve u jepen kartona të verdhë dhe të kuq

Sot u bë e ditur se sistemi i ri dhe i shumëpritur…

“Simulatori i vdekjes” ju tregon se çfarë ndodh pasi ndërroni jetë

Ajo që ndodh kur një njeri vdes është një nga misteret më…

Agjentja turistike tregon sekretet për “të kapur” biletë me çmim të mirë

Agjentja turistike, Albana Nanaj, e ftuar në studion e “Dita Jonë” në…