Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

Neuroshkenca: Sharjet ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjes

Sharjet mund të jenë të papëlqyera për disa persona, por ka dhe…

Inteligjenca artificiale gjeneron foto të Papa Françeskut, siç nuk e keni parë kurrë më parë

Duhet ta keni parë me siguri një foto të Papa Françeskut të…

Ekspertja e Harvardit tregon vitaminën më të mirë për trurin

Vitaminat janë të nevojshme për funksionimin, rritjen dhe zhvillimin normal të qelizave.…

Xhubleta, veshja e lashtë shqiptare që thuajse u shua

Xhubletës shqiptare, një veshje tradicionale mijëravjeçare, mund t’i jepet një jetë e…

Një teori e re për gurët më të famshëm në botë

Gurët e Stonehenge kanë tërhequr përsëri vëmendjen e historianëve, gjeologëve, shkencëtarëve dhe…

Një rrezik për veriun e pasur të Italisë

Dario Nardella, kryebashkiaku i Firenzes, së fundmi kapi një aktivist të lëvizjes…

FOTO: Kasaforta që do shpëtojë botën në rast apokalipsi, brenda saj ka edhe një pjesë Shqipëri

Në ngricat e përhershme, në arkipelagun Svalbard në Arktik, gjendet një kasafortë…

FOTO: Kjo është fotografia e parë e publikuar në internet

Me një kërkim të thjeshtë në motorin e kërkimit Google, mund të…

FOTO: Afrika po ndahet në dy kontinente dhe një oqean i ri po lind në Tokë

Një oqean i ri pritet të krijohet në Tokë dhe të ndajë…