Kosovë

Latest Kosovë News

Vizita në Kosovë, Rama takon kreun e PDK-së Memli Krasniqi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas një agjende me shumë aktivitete dhe…

Mbledhja e dy qeverive, Kurti: Projekti i hekurudhës Durrës-Prishtinë më i rëndësishmi!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka cilësuar mjaft pozitive dhe të…

Balluku: Hekurudha Tiranë-Prishtinë brenda 4 viteve

Shqipëria dhe Kosova, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive kanë nënshkruar…

19 MARRËVESHJET: Çfarë u miratua në mbledhjen e dy qeverive Rama-Kurti

19 marrëveshje u firmosën ditën e sotme gjatë mbledhjes së dy qeverive…

‘Nuk dua të radikalizohet Serbia, kjo është tradhtia ime’, Rama: ‘Kush shtyn në luftë Kosovën, fut në luftë Shqipërinë’

Kryeministri Edi Rama, në promovimin e librit të politikanit kosovar Enver Hoxhaj,…

Mbledhja e dy qeverive, Kurti: Suksesin ta krahasojmë me botën, jo me njëri-tjetrin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas zhvillimit të mbledhjes së…

Rama: Në shtator paraqesim në KiE pavërtetësinë e akuzave të Dick Marty

Kryeministri Edi Rama bëri me dije sot nga Prishtina se Shqipëria do…

“Ballkani i Hapur”, Rama: Nuk na bashkon, por as s’na ndan! Kurti: Vëllezërit s’kanë nevojë për ndërmjetësues

Duke u ndalur tek çështja e Ballkanit të Hapur, dy kryeministrat shqiptar…

Shqipëri-Kosovë pa kufij për festat zyrtare dhe në fundjavë, Rama: Të heqim edhe përshëndetjen e policit

Duke nisur nga 1 qershori deri më 30 shtator mes Shqipërisë dhe…