Kosovë

“Serbia po bashkëpunon me Rusinë, Kinën dhe Iranin”, Kurti: Rreziku i një lufte të re në rajon është i vërtetë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Serbia po intensifikon bashkëpunimin me Rusinë, Kinën dhe Iranin, duke paralajmëruar se ka…

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë: Ka nisur të jetësohet hekurudha Durrës-Prishtinë

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu, ka dhënë një lajm “të jashtëzakonshëm” në lidhje me hekurudhën Durrës-Prishtinë. Ndonëse nuk ka…

Ku gaboi Kosova që e humbi shansin për anëtarësimin në KiE?

Kosova nuk ishte në agjendën e Këshillit të Evropës, megjithëse Asambleja Parlamentare e rekomandoi anëtarësimin e saj. Intervistë me historianin…

- Reklamë -
Latest Kosovë News

FOTO: Osmani bashkëbisedim me Hillary Clinton: Për gra të fuqizuara, parakusht janë liria dhe demokracia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të ish-sekretares së Shtetit të…

Franca: Anëtarësimi i Kosovës në KiE duhet të shqyrtohet më vonë

Ministri i Francës për Çështje Evropiane, Jean-Noel Barrot, ka potencuar se në…

Asociacioni kusht, Këshilli i Evropës: Kosova mbetet jashtë agjendës së takimit

Ministrat e Jashtëm të 46 vendeve anëtare të Këshillit të Evropës takohen  sot në…

Nga pragu i KiE-së në pasiguri, si devijoi rruga e Kosovës drejt Këshillit të Evropës në 30 ditë

Nga “një hap larg” në “nuk dihet se kur”! Kështu devijoi rruga…

Ngrihet akuzë ndaj dy serbëve për krime lufte ndaj shqiptarëve

Prokuroria Speciale ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë –…

Escobar largohet nga Ballkani, ambasadori në Kosovë: E falënderoj për përkushtimin e palodhshëm

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka konfirmuar përfundimin e detyrës…

Raund i ri i dialogut për çështjen e dinarit serb

Në Bruksel po zhvillohet takimi trepalësh mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi,…

Refuzohet hyrja e kreut të Kishës Serbe në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka njoftuar se ka refuzuar…

Vuçiç bisedë telefonike me Scholz, “ankohet” për Asociacionin: Prishtina po e shmang me këmbëngulje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një bisedë telefonike më Kancelarin…