Kosovë

REAGIMI: Vendosi flamurin shqiptar në Komunë, shkarkohet kryetari i Preshevës në Serbi

Shqiprim Arifi ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se është shkarkuar nga pozita e kryetarit të Komunës së Preshevës. Sipas tij,…

Veriu i Kosovës voton sot për “fatin” e kryetarëve shqiptarë, Lista Serbe thirrje për bojkot

Në katër komunat në veri të Kosovës, qytetarët votojnë sot nëse duan apo jo të largojnë kryetarët komunalë shqiptarë. Procesi…

SHBA nuk heq dorë: Do bëjmë gjithçka që Kosova të themelojë Asociacionin e komunave serbe

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O'Brien, tha të shtunën se Kosova është zotuar të themelojë…

- Reklamë -
Latest Kosovë News

Kurti: Zëvendësdrejtori i policisë së Kosovës Dejan Jankoviç po mbahet në Serbi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, tha të enjten se janë liruar pjesëtarët…

“Ushtria serbe po monitorohet nga ajri”, komandanti i NATO: Po çojmë armë të rënda e trupa në Kosovë

Përballë lëvizjeve shqetësuese të ushtrisë dhe shtetit të Serbisë, NATO po garanton…

“Aleatë ngrini zërin”, Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mori pjesë këtë të enjte në ceremoninë…

“Vuçiç më ka dërguar 5 faqe letër”, Presidenti kroat: Kjo nuk do të ndryshojë asgjë, mbështesim Kosovën

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç në një deklaratë së fundmi është shprehur…

Hakmarrja e Serbisë/ Zv/drejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë nga autoritetet serbe

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviç është ndaluar sot nga autoritetet…

Bllokimi i qytetarëve nga Kosova, reagon zëdhënësi i BE-së: Serbia ka shkelur marrëveshjen për lëvizjen e lirë

Bashkimi Evropian është i informuar për rastin e ndaljes së udhëtarëve dhe…

Votimi pro Kosovës në Asamblenë e KiE, Serbia nis “hakmarrjen”, bllokon disa autobusë

Pa kaluar akoma 24 orarë nga dhënia e dritës jeshile nga Asambleja…

Vrasja e dy grave në pak ditë, sot ditë zie në Kosovë, flamujt në gjysmështizë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e sotme,…

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës i jep dritën jeshile anëtarësimit të Kosovës në KiE

Asambleja parlamentare e Këshillit të Evropës miratoi të martën raportin për anëtarësim…