Kronike

Latest Kronike News

Miratohet harta e re gjyqësore, ku do të drejtoheni nga tani e tutje

Këshilli i Lartë Gjyqësor, zhvilloi dje më datë 10.06.2022, mbledhjen plenare dedikuar…

Arratisja e bujshme në Itali, Edison Pula u ndihmua nga Ndragheta? Sharra iu dërgua me dron

Policia italiane është në kërkim të 27-vjeçarit shqiptar Edison Pula që u…

Koncesioni i sterilizimit, SPAK merr në pyetje anëtarin e Komisionit

Prokuroria Speciale SPAK ka marrë në pyetje Saimir Kadiun, për koncesionin e…

Njihet si prokurori i pakompromis, Altin Dumani rizgjidhet zv.drejtues i SPAK

  Me datë 10 Korrik 2022 zhvillua mbledhja e prokurorëve të Prokurorisë…

Si ndodhi vrasja në Fier, autori ka qenë i vetëm, u largua në këmbë

Zbardhen të tjera detaje rreth vrasjes në Fier, ku roja i një…

Gjendet i vrarë roja i serave në Fier, dyshohet të jetë goditur me thikë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Fierin mëngjesin e sotëm. Një 67-vjeçar…

Humbi kontrollin e mjetit dhe u rrëzua, plagoset rëndë motoristi i picave në Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Bulevardin “Gjergj…

Sherr mes pesë personave në Vlorë, tre të plagosur

Një sherr masiv ka ndodhur mes disa të rinjve mbrëmjen e sotme…

FOTO/ Grabitje me armë zjarri në autostradën Tiranë-Durrës, si iu mor mjeti luksoz dy vlonjatëve

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në autostradën…