Politike

Latest Politike News

Rama: Do shkëpusim fëmijët nga bota virtuale

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij për mediat pas inaugurimit të…

VIDEO: Doktori bën të njëjtën gafë si Luli: “Ta bëjmë ditën, natë” – u thotë 44 mijë luftëtarëve

Në një dalje për mediat, Berisha ka bërë një gafë, duke u…

“Nga patronazhistët te Fatos Nano”, Rama uron ditëlindjen e PS

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditëlindjen e Partisë Socialiste. Në një postim…

Zgjedhja e drejtuesve në bashki, Rama në Elbasan: Përgatituni, mos ta quajmë kryetarin e partisë një figurë babe

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Elbasan në turin e takimeve për…

Berisha e akuzoi për tendera, reagon kreu i PD: “Për vete ju të Foltores jeni bërë milionerë…”

Ish-kryetari i degës së PD-së në Mallakastër, Agron Kapllanaj i është përgjigjur…

Deputetja Albana Vokshi zgjidhet Zv. Presidente e Forumit të Grave të PPE

Deputetja demokrate Albana Vokshi zgjidhet zv.presidente e Forumit të Grave të Partisë…

Socialistët ‘ftohin gjakrat’, PS fton LSI në 31 vjetorin e themelimit të partisë

Përvjetori i themelimit të Partisë Socialiste duket se po e afron PS-në…

Vladimir Putin uron Bajram Begajn: Shëndet dhe sukses në detyrën e lartë

Presidenti rus Vladimir Putin ka uruar presidentin e zgjedhur të Shqipërisë, Bajram…

Projekti i Lanës te ‘Pallati me Shigjeta’, Veliaj: Do e përfundojmë zgjatimin deri në Kashar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj komentoi reshjet e dendura dhe…