Politike

Latest Politike News

Veliaj me socialistët e Njësisë 4: PS, parti që prodhon punë dhe projekte; njerëzit nuk ndjekin parti me ‘non grata’ brenda

Socialistët e Tiranës kanë ndezur motorët për zgjedhjet e ardhshme vendore, duke…

Modeli Moisiu si President

Filip Rrumbullaku* Aty nga java e fundit e muajit qershor 2002, në…

Ngritja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Eridian Salianji: Pretendimi i Berishës jo logjik

Sekretari për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore, PS, Eridian Salianji e ka cilësuar…

Deklarata e Mitsotakis, Rama: Nuk jam i çuditur, Shqipërisë t’i hapet rruga për në BE

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka komentuar deklarata e bëra nga…

Kancelari Scholz injoroi Ballkanin e Hapur, Rama: Nuk konkurron Procesin e Berlinit, por është niveli konkret i zbatimit të saj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur për mbi zhvillimet në Samitin…

Fshati nuk është më ai i miliarderëve! Rama: Kemi bërë përmirësime në librat shkollorë

Librat shkollorë me gabime janë korrigjuar. Kryeministri Edi Rama ka publikuar në…

Greqia: Për dy javë, të merret një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis deklaroi të premten se Bashkimi Evropian duhet të…

“Nuk bashkëpunojmë me non-grata”, Berisha i përgjigjet CDU-së: Kam përkrahjen e shqiptarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur në deklaratën e tij për mediat lidhur…

Lëshime të rënda strategjike, një pikë e errët e vizitës së Dendias në Tiranë, që u la kinse në heshtje

Shaban Murati Botuar në DITA   Ministria e jashtëme greke në datën…