Politike

Latest Politike News

DASH, thirrje Brukselit: Hapni sa më shpejt bisedimet me Tiranën e Shkupin

Në mesin e amullisë së deklaratave dhe pasigurisë rreth fillimit të negociatave…

“Dimri nuk duket i sigurt”, Rama nuk ndalet ndaj BE-së: Mbledhjet e Brukselit, depresive

Kryeministri Rama mori pjesë këtë të shtunë së bashku me kancelarin e…

Rama për BE: Jemi besnikë, po edhe të çmendur, më mirë të na keni me vete

Kryeministri Edi Rama nga Samiti Europian Wachu ka deklaruar se Shqipëria sa…

Veliaj nga Dajti: Opozita në situatë qesharake, njerëzit besojnë vetëm te Partia Socialiste

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, nga…

Rama për ‘France 24’: Jam i trishtuar për BE-në, jo për Shqipërinë

Pas samitit të BE-në Bruksel, ku nuk pati asnjë zhvillim pozitiv për…

“Procesi si pilulë kundër depresionit”, Rama për televizionin francez: S’jemi ne ngadalë, por BE-ja

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për ​​France 24, ndërsa një…

Negociatat e anëtarësimit, Maqedonia: Nuk e mbajmë peng Shqipërinë

Maqedonia e Veriut nuk do të mbajë peng Shqipërinë në procesin e…

Varhelyi: BE të vendosë për konferencën e parë të Maqedonisë dhe Shqipërisë

Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi ka komentuar vendimin e Bullgarisë për të…

Bullgaria drejt heqjes së vetos, Rama: BE-ja të veprojë pa vonuar

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, falenderoi liderin…