Politike

Latest Politike News

Rikthehet “Babalja”, dënimi i deputetit Salianji me 1 vit burg, Apeli cakton datën e gjyqit

Gjykata e Apelit Tiranë ka caktuar datën 4 korrik për seancën e…

Hapet tuneli i Skërficës, Rama: Shkurton me 45 minuta udhëtimin drejt Sarandës

Kryeministri Edi Rama publikoi në llogarinë e tij në Facebook pamje nga…

Yuri Kim bën bashkë politikën në 100 vjetorin e marrëdhënies SHBA-Shqipëri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh me rastin e festimeve…

Video/ Këshilltari i Opozitës, Dritan Shano: “Nëse Meta kandidon për kryetar bashkie, do të votoj Erion Veliajn”

Këshilltari i opozitës, Dritan Shano, i ftuar në emisionin “Absolut 4” ne…

Pikërisht “7 Korriku i protestës” mund të sjellë lajme të mira për Shqipërinë dhe MV për hapjen e negociatave

Gazetarja Erisa Zykaj duke folur në “Skype” për emisionin “Ballkan” në Abc…

Erion Veliaj në krye të PS-së në Tiranë, kush janë drejtuesit e rinj në 60 bashkitë e tjera

Partia Socialiste ka zbuluar emrat e rinj të kryetarëve të degëve për…

Klosi: Në tre bashki do të përsëriten zgjedhjet, kandidatët nuk përmbushnin kriteret

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS, socialisti Blendi Klosi u…

Kryesia vendos Erion Veliajn kryetar të PS së Tiranës

Erion Veliaj do të drejtojë Partinë Socialiste të Tiranës dhe për katër…