Sport

Latest Sport News

Akuzohet për përdhunimin e një adoleshenteje, arrestohet futbollisti i Bundesligës

Një lojtar i Bundesligës ishte një nga dy shtetasit gjermanë të arrestuar…

Largohen 11 lojtarë të Shqipërisë për ndeshjen me Estoninë, qëndron Armando Broja

Kombëtarja shqiptare rikthehet në stërvitje pas ndeshjes së Ligës së Kombeve ndaj…

Portieri i Argjentinës: Kur flet Messi, edhe presidenti e mbyll gojën

Portieri i kombëtares argjentinase Emiliano Martinez u tha gazetarëve se sa të…

Simpson parashikon Shqipërinë Etnike, do reagojë UEFA për koreografinë e TKZ?

  Tifozat Kuqezi kanë shpalosur një koreografi në fillim të ndeshjes kundër…

Ndeshja me Izraelin, Broja: Pjesën e dytë gabuam duke u tërhequr

Protagonisti i golit në ndeshjen e sotme mes Shqipërisë dhe Izraelit është…

Reja: Nuk dimë të ruajmë avantazhin, luajmë mirë por bëjmë gabime të rënda

Shqipëria doli pa pikë në përballjen me Izraelin në “Air Albania”, ndeshje…

Broja nuk mjafton, Shqipëria bën lojën, Izraeli merr tre pikët në Tiranë

Shqipëria nuk ka rritur të fitojë ndaj Izraelit në “Air Stadium” me…

Ndeshja Izrael-Shqipëri në ‘Air Albania’, kombëtarja kalon në avantazh, Broja shënon gol

Kombëtarja ka kaluar në avantazh në ndeshjen me Izraelin në ‘Air Albania’ për…

Ndihmës trajneri i Izraelit: Shqipëria është një ekip i fortë, por ne do të bëjmë maksimumin

Islanda dhe Shqipëria luajtën në barazim 1-1 të hënën dhe Izraeli do…