Sport

Latest Sport News

‘Shorti i Champions League’/ Me kë do të përballen Tirana, Ballkani dhe Shkupi nëse kalojnë në turin e dytë

Tirana ka nisur në Turqi fazën përgatitore për ndeshjet e Champions League,…

Chelsea po konsideron transferimin e Thomas Strakoshës

Klubi anglez i futbollit, Chelsea po konsideron transferimin e portierit të kombëtares…

Aventura në Champions, mësohet rivali i Tiranës në turin e parë eliminator

Tirana me fat në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, që…

Miqësorja Shqipëri-Estoni, mbyllet ndeshja me rezultatin 0-0

Shqipëria nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim pa…

Reja bën ndryshime, ky është formacioni zyrtar ndaj Estonisë

Shqipëria përballet prej orës 18:00 me Estoninë në “Air Albania”. Një ndeshje…

“Ti je zonja ime e parë…”/ Pique harbohet me të dashurën e re, Shakira e shkatërruar

Ndarja mes Shakirës dhe Gerard Piqué, e cila ndodhi pas 12 vitesh…

Sot Shqipëri-Estoni, largohen 11 lojtarë! Vrioni debuton si titullar

Shqipëria ka mbyllur dje përgatitjet, teksa ka zhvilluar edhe seancën e fundit…

5 superyjet që mund të luajnë Botërorin e tyre të fundit në Katar

Kupa e Botës FIFA 2022 është afër dhe emocioni ka filluar të…

Kombëtarja, rotacion me Estoninë, largohen 11 lojtarë

Kombëtarja shqiptare i është rikthyer stërvitjes për ndeshjen miqësore përballë Estonisë që…